Pásové pily - SERRA Alpina

 

ALPINA KE90 - Cenově dostupná pila PROFI kategorie


SERRA ALPINA KE90 je ideální pásová pila pro každého, kdo hledá levný, ale vysoce kvalitní stroj, s excelentní kvalitou řezu. U pily SERRA ALPINA je to dosáhnuto použitím částí a celků z profesionální řady pásových pil, především z pily SERRA Montana (pilová hlava).

ALPINA, tak jako i ostatní pásové pily SERRA, používá technologii řezání širokým pásem, což zaručuje vysokou přesnost řezu. Rozdíl vůči ostatním pilám SERRA je především v ruční manipulaci s kmenem.

S ALPINOU je možné řezat kmeny od délky 0,6m až do 9,8m, v případě speciálních požadavků i více. Samozřejmostí je využití předřezu s lehce nastavitelnou šířkou řezu pro různé druhy dřevin.

Obsluha předřezu a napínání pásu je ruční.

Rychlé a přesné nastavení výšky řezu zabezpečuje průmyslový počítač s jednoduchou obsluhou a několika pořezovými schématy.

Pojezd pilové hlavy je poháněn elektromotorem.

Základový pozinkovaný upínací rám obsahuje standardně sklopné opěrky, jednoduše výškově nastavitelné z místa obsluhy.

Rychlé upnutí kmenu ručními upínači zabezpečí nejen jeho fixovaní, ale v případě vypružení i přitáhnutí k upínacímu rámu. I poslední deska tak bude mít po celé délce stejnou tloušťku.

V případě větší sbíhavosti kmene je možné lehce výškově polohovat tenčí konec kmene pomocí přizdvihovačů tak, abyste dostali kmen do roviny. Otáčení kmene je pomocí ručních obracečů.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY:

                         

Max. průměr kmene

90 cm

Řezná délka

od 0,6 m do 9,8 m

Šířka pásu 80 mm
Délka pásu

5100 mm

První řez na výšce 70 cm
Výška řezu nad pásem 39 cm
Max. šířka řezu

70 cm

Elektromotor 18 kW
Hmotnost

od 1,2 t  - podle délky řezu